Kup batoh a deku a získej 15% slevu s kódem VYLET.

5 tipů, kam vyrazit na výlet

5 tipů, kam vyrazit s batohem na výlet v okolí Prahy

 

V dnešním článku bychom vám rády představily pět jedinečných míst ve středních Čechách, jež nabízí nespočet skvělých lokalit stvořených na celodenní výlet. Pokud tedy přemýšlíte, kam v letních dnech vyrazit, doporučujeme využít jeden nebo více z našich tipů:

 

U každého výletu uvedeme i několik věcí, které byste si s sebou měli sbalit do batohu.

Tip #1: Park Mirakulum

Tento herní park se nachází v Milovicích a naleznete v něm spoustu atrakcí, které nadchnou vaše děti: lesní hřiště, kontaktní zoo, trampolíny a houpačky, lanová centra, ale i podzemní chodby a prolézačky. Vaši nejmenší mohou prozkoumat pestrobarevnou vesničku, která je přenese do země prasátka Pigy. Navíc se po areálu lze bez problémů pohybovat s kočárkem.

Co s sebou do batohu: hotovost (stánky s občerstvením a restaurace na místě, nelze platit kartou), baterku pro případnou návštěvu podzemí, náhradní sportovní oblečení a plavky, deku na piknik, pití, opalovací krém

Zdroj fotografie: Park Mirakulum

 

Tip #2: Rozhledna Špulka

Z parkoviště ve Lbosíně poblíž Benešova se můžete s dětmi vydat na dvoukilometrový výstup na kopec Březák, kde se nachází Špulka, jedna z nejhezčích středočeských rozhleden. Po cestě vás čeká 21 panelů naučné Ptačí stezky, která prověří vaše znalosti a logiku. Budete si moci vyzkoušet vázání uzlů, zahrát Člověče, nezlob se v útulném altánu, sestavit hlavolam, nebo chytat ryby na udici v rybníku s vodníkem.

Co s sebou do batohu: svačinu, pití, opalovací krém, tužku a zápisník na poznatky z naučné stezky

Zdroj fotografie: Rozhledna Špulka

 

Tip #3: Zámek Zruč nad Sázavou

V zámeckém příkopu můžete navštívit zábavně naučnou stezku rytíře Miloty, na které si vaše děti vyzkouší střílení z luku, hod sekyrkou, lovení ryb v písku, šplh na totem a další aktivity, po jejichž absolvování získají glejt Miloty z Kolowrat. Zámek nabízí několik dalších placených atrakcí včetně prohlídek zámku, výstupu na věž v zámeckém parku, muzea panenek a medvídků a vodáckého muzea. Kousek od parku je navíc unikátní hřiště pro děti, které obsahuje i dráhy na pouštění hliněnek a jiných kuliček.

Co s sebou do batohu: pití, svačinu (ve Zruči se nachází restaurace s poledním menu), opalovací krém, kuličky (hliněnky, skleněnky apod.)

Zdroj fotografie: Zámek Zruč nad Sázavou

 

Tip #4: Vyhlídka Máj

Pokud se vydáte po žluté turistické stezce z obce Teletín na vyhlídku Máj, naskytne se vám dost možná nejkrásnější pohled na Vltavu. Ve skalnatém kaňonu se řeka stáčí do tvaru podkovy a vytváří dech beroucí scenérii, která ve skutečnosti vypadá ještě lépe než na fotografiích. Jestli jste navíc příznivci geocachingu, po cestě můžete objevit pár kešek. Tato zhruba čtyřkilometrová trasa je o něco náročnější než výše zmíněná cesta na Špulku, je tedy nutné zvolit vhodné sportovní oblečení a obuv.

Co s sebou do batohu: pití, svačinu, mobil, tužku a drobný předmět (kvůli geocachingu), opalovací krém

Zdroj fotografie: Wikipedia

 

Tip #5: Farmapark Soběhrdy

Ve Farmaparku jen 30 km od Prahy žijí zvířata z celého světa, která můžete během své návštěvy pohladit a nakrmit. Uvidíte tu lamy, kozy, velbloudy, muflona, ale také klokana, pštrosa, černou labuť, a další druhy, se kterými se běžně nesetkáte. Pro děti je připravena spousta atrakcí včetně trampolín, tobogánů, prolézaček a lanového centra – za nás skvělý způsob, jak příjemně strávit celý den a seznámit děti s druhy zvířat, jež dosud viděly jen na obrázku.

Co s sebou do batohu: hotovost (ve Farmaparku není možné platit kartou a není povoleno vnášet do areálu vlastní pití a jídlo), opalovací krém

Zdroj fotografie: Farmapark Soběhrdy

 

Na které místo vyrazíte? Doufáme, že se vám výlet vydaří a že si cestování po Čechách užíváte tak jako my :). V našem příštím článku se podíváme na Vysočinu, ze které pocházíme my i naše produkty.

Počasí vybízí k procházkám v přírodě, na které se vyplatí vzít praktický, nepromokavý batoh.

Pokud sháníte nový batoh na vaše túry a výlety, mrkněte do našeho e-shopu, kde naleznete kvalitní kousky z českých materiálů. Rády vám s výběrem poradíme, napište nám e-mail na info@allababy.cz nebo se s námi spojte na Instagramu a Facebooku!

Batohy Alla baby jsou ideální na krátké výlety, ale i několikadenní túry. Který si vyberete?

 

Zpět do obchodu