Kup batoh a deku a získej 15% slevu s kódem VYLET.

Jak vybrat batoh

Jak vybrat batoh na výlety s dětmi

Blíží se období léta a s ním i výlety po okolí a objevování krás České republiky. Také se nemůžete dočkat, až vyrazíte na túru?

Na jednodenní nebo delší dobrodružství s dětmi je nutné s sebou kromě tradiční nepostradatelné trojice (mobil + klíče + peněženka) sbalit hromadu dalších věcí. Jaký batoh ale na takové výlety zvolit, aby se do něj vešlo vše potřebné a zároveň vypadal pěkně? Jestli na vás vyskakují reklamy na designové batohy, mini batůžky, elegantní batohy a další druhy a vy netušíte, jak se od sebe liší, nejste sami. I když jsou batohy každé značky ušity trochu jinak a nabízí jiné možnosti, existuje několik základních kritérií, které vám pomohou zjistit, co by měl batoh na vaše túry splňovat.

Velikost

Obecně platí, že čím více místa v batohu na zádech budete mít, tím více zbytečných věcí si sbalíte. Máme s tím bohaté zkušenosti, proto jsme začaly šít batohy o nosnosti 5 kg, což je za nás váha, která vás nijak neomezuje při stoupání do kopce a zároveň se do ní dají zahrnout všechny nezbytné věci. Při výběru batohu tedy zvažte jeho nosnost a objem. Pokud si jej budete objednávat online, vyplatí se zkontrolovat jeho rozměry v centimetrech, abyste po otevření balíku nezjistili, že batoh je mnohem menší (nebo větší), než se vám zdálo na fotografii.

Pro ženy vs. pro muže

Při výběru je důležité se podívat, pro koho je batoh ušit, protože rozdíly mezi batohy pro ženy a muže občas nespočívají jen v barvách a designu. Někteří výrobci totiž zohledňují i lehce odlišnou stavbu těla, a tak by se mohlo stát, že by dámský batoh vašemu muži neseděl a naopak.  Doporučujeme se tedy při výběru podívat, pro jaké pohlaví je daný druh určen.

damsky-batoh-pansky-batoh.jpg

Rolovací vs. klasické

Rolovací batohy jsou hitem několika posledních let. Plní se vrchem a poté se jejich velikost dá zmenšovat či zvětšovat rolováním vrchní části. Vypadají velmi stylově, a navíc jsou bezpečné a praktické. Pokud potřebujete některé věci (pití, kapesníčky apod.) často vytahovat, většina rolovacích batohů má pro takové účely malé boční nebo přední kapsy na zip, abyste nemuseli stále otevírat a rolovat vrchní část.

Anebo váš možná láká spíše klasika, tedy všechny kapsy na zipy. Nejdůležitější je to, aby batoh měl dostatek kapes a bylo možné v něm uložit vše tak, aby vás pak vytahování a vracení drobností nijak nezdržovalo a neomezovalo na výletě.

Design, barva a materiál

V dnešní době je na trhu dostupné nepřeberné množství batohů různého designu, takže si opravdu každý přijde na své. Někteří výrobci dokonce nabízejí i možnost nechat si ušít batoh na míru a vybrat si dle vzorníku své oblíbené barvy. Pro nás dvě je velmi důležité, aby materiál, z kterého je batoh vyroben, byl nepromokavý. Už nesčetněkrát se nám stalo, že nás na výšlapu překvapil déšť, a v tu chvíli jsme ocenily, že se k cennostem a dalším věcem na našich zádech nedostala voda.

Co se tedy týče barvy a designu, nemáme co poradit, protože každý z nás má svůj osobitý styl. Každopádně určitě doporučujeme zkontrolovat, z jakého materiálu je batoh vyroben a jestli je nepromokavý. Pro nastávající maminky bude nejspíš zásadní i to, jestli má batoh připínací úchyt, díky kterému jej lze pověsit na kočárek.

Cena

Důležitým faktorem při výběru batohu je i jeho cena. I když je vidina batohu za pár set lákává, nejspíše byste museli zanedlouho investovat do nového, protože takový kousek se brzy roztrhá, přestane u něj fungovat zip nebo začnou zlobit nosné popruhy.

Vyplatí se nevzít batoh za několik set korun, ale spíše sáhnout po kvalitnějším, který pak bude sloužit po dobu minimálně několika let. Kvalitní batoh se dá sehnat již v rozmezí mezi jedním a dvěma tisíci korun, což není tak závratná investice.

Jaký batoh s sebou vezmete na příští výlet?

Doufáme, že vás článek zaujal a objasnil, na co je vhodné se při výběru batohu zaměřit. Pokud svůj vysněný kousek na záda stále hledáte, můžete mrknout na naše dámské, pánské a dětské batohy české výroby.

Děkujeme a budeme rády, když se s námi spojíte na Instagramu nebo na Facebooku!

         batoh-na-kocarek.jpg   elegantní-batohy

Zpět do obchodu