Kup batoh a deku a získej 15% slevu s kódem VYLET.

Jak si ušít zavinovačku

Jak ušít zavinovačku v 11 jednoduchých krocích


Chtěli byste si doma ušít zavinovačku pro miminko, ale nevíte, jak na to? Není nic jednoduššího – v dnešním návodu se podíváme na to, jak krok za krokem vytvořit nádhernou zavinovačku se zavazováním na straně, která udělá radost nejen vám, ale hlavně miminku. Co budeme potřebovat?


Materiál a pomůcky:

Jehla a nit (šicí stroj)

Nůžky

Špendlíky

Pravítko a krejčovský metr

Čtverec 81x81 cm, látka na vnitřní stranu zavinovačky

Čtverec 81x81 cm, látka na zadní stranu zavinovačky

Péřová výplň 80x80 cm

1x pruh 55x8 cm ze stejné látky, kterou použijeme na zadní stranu zavinovačky nebo saténovou stuhu o šíři 4-5 cm

1x zip do ložního povlečení o délce 60-80 cm


Postup:

1. Připravte si dva výše uvedené čtverce o rozměrech 81x81 cm (první čtverec = zadní strana zavinovačky – např. zvířátkový nebo jiný pěkný vzor; druhý čtverec = vnitřní strana zavinovačky – např. bílá látka a pruh látky 55x8 cm nebo stuha, kterou se bude zavinovačka zavazovat (utahovat).

2. Do jednoho rohu obou dílů látky obkreslete talíř či větší plastové víčko tak, aby vám vznikl zakulacený roh, ve kterém bude mít miminko hlavu. Na protější straně si načrtněte, kde necháte při šití mezeru, abychom pomocí ní mohli zavinovačku obrátit a dostat tak náš vzor na vrchní stranu.

3. Přiložte naruby látky k sobě a sešpendlete tak, aby vrstvy ležely na sobě (použijte cca 5 špendlíků na každou stranu). Obě vrstvy sešijte ze tří stran k sobě, zhruba 1 cm od okraje. Při šití postupně odstraňujte špendlíky. Nezapomeňte vynechat stranu s mezerou, kterou jsme si vyznačili v předchozím kroku.

4. Odstřihněte kousek od švu přebytečnou látku v zakulaceném rohu, kde bude mít miminko hlavu.

5. Na poslední stranu, kterou jsme nesešili přišpendlete zip (k oběma vrstvám látky) a postupně přišijte a odstraňujte špendlíky. Na této straně si u kraje nechce volnou mezeru, do které vsuňte ruku, chytněte za vnitřní roh a celou ji obraťte naruby. Teď budeme mít na jedné straně náš vzor a na druhé straně vnitřní látku.

6. Zašpendlete mezeru u kraje a v ruce zašijte.

7. Povlak na zavinovačku přežehlete a navlékněte na péřovou výplň 80x80 cm.

8. Nyní už nám jen zbývá ušít proužek, pomocí kterého budeme zavinovačku zavazovat. Vezměte si náš připravený pruh látky 55x8 cm, přeložte ho napůl tak, aby nám vnikl 4 cm pásek se vzorem uvnitř. Obšijte ho pouze ze dvou stran, dolní mezerou jej opět budeme protahovat narub, jako jsme to dělali se samotnou zavinovačkou:

9. Obraťte pásek naruby tak, abychom vzor měli nahoře. Můžete si pomoci například tužkou, kterou mezerou prostrčíte, aby se vám povedlo látku obrátit.

10. Pokud jste zvolili místo látkového pásku saténovou stuhu, vynechte kroky 8 a 9. Stuhu na obou koncích pouze 2x přeložte (aby nebyl vidět ustřižený konec) a zašijte.

11. Pásek dáme pod zavinovačku a pak už jen poskládáme jako obálku a zavážeme


A máme hotovo! Jak se vám vlastnoručně ušitá zavinovačka povedla? Můžete ji vyfotit a poslat nám ji na Facebooku nebo Instagramu, budeme se těšit ????. A nezapomeňte omrknout i naše péřové zavinovačky z kvalitních českých a certifikovaných materiálů, jejichž prodejem podporujeme českou výrobu a chráněné dílny. Děkujeme, a na shledanou u dalšího z našich blogových článků!


Zpět do obchodu